a
Lorem ipsum gravida nibh vel velit auctor aliquetenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit duis sed.
Monday - Friday 08:00 - 20:00

Saturday and Sunday - CLOSED

+ 0800 2466 7921

office@mikado-themes.com

34th Avenue

New York, W2 3XE

Top
 

Sandėlio inspektavimas

GALI PADĖTI IŠVENGTI AVARIJŲ IR SUŽEIDIMŲ

Stelažų dėka išnaudojamas visas sandėlio ilgis ir plotis

Pagrindinis sandėlių logistikos tikslas – maksimaliai išnaudoti sandėlių plotą. Šiam tikslui pasiekti yra naudojami stelažai. Su jais yra išnaudojamas ne tik sandėlio patalpos ilgis ir plotis, bet ir patalpų aukštis, jie leidžia sukurti prekių laikymo vietas įvairiuose aukščiuose. Paletinių stelažų (dažniausiai naudojamų logistikos sandėliuose) konstrukcija nėra sudėtinga, greitai montuojama, todėl įvairias prekes galima laikyti skirtinguose aukščiuose, tiesiogiai ant palečių ir maksimaliai užpildyti sandėlio tūrį. Nežiūrint konstrukcijos paprastumo, paletiniai stelažai atlaiko pakankamai nemažas svorio apkrovas. Kiekvienam konstrukcijos elementui yra keliami atitinkami apkrovų reikalavimai.

Sandėlio inspektavimas gali padėti išvengti avarijų ir sužeidimų

Naudojant paletinius stelažus, dažniausiai naudojama sandėliavimo technika, leidžianti užkelti prekes, su visomis paletėmis, į įvairius stelažo aukščius. Intensyviai naudojant sandėliavimo techniką, dažnai įvyksta įvairios avarijos, susidūrimai su stelažais. Įvykus nors menkiausiam incidentui, stelažai tampa pažeisti. Pažeidžiama yra ne tik ta stelažo detalė, su kuria buvo susidurta, bet ir visa jo konstrukcija. Dėl metalų deformacijų, metalų tamprumų pakitimų ir kitų technologinių bei konstrukcinių pakitimų įvyksta svorio centrų persiskirstymas. Persiskirsčius svorių centrams, vienoms dalims tenka didesnės apkrovos, negu kitoms ir tai gali viršyti kritines ribas, dėl to gali įvykti nelaimingi atsitikimai.

Sandėlio inspektavimas padeda išvengti avarijų ir nelaimingų atsitikimų dėl stelažų deformacijos.

Atsiradus nors menkiausiam stelažo konstrukcijos pažeidimui, nei vienas gamintojas negali suteikti garantijos, kad stelažus toliau eksploatuoti yra saugu. Dėl mažiausio pažeidimo, gali įvykti didelės avarijos, kai sugadinamos prekės, gali susižaloti ar net žūti žmonės. Kad tai neįvyktų reikalinga sandėlio patikra.

Stelažų inspektavimas pagal ES standartus

Stelažų eksploatavimo tvarką nustato Europos Sąjungos standartas EN 15635.

Pagal šią tvarką (9.4.2.2 punktas), jų būklę reikia periodiškai, kartą per savaitę vizualiai tikrinti. Tokio periodiško, stelažų ir sandėlio inspektavimo metu, pastebėtus trūkumus reikia sužymėti žurnale.

Tvarka taip pat nurodo, kad ne rečiau kaip vieną kartą per 12 mėnesių turi būti atliktas pilnas techninis stelažų inspektavimas, ekspertizė (9.4.2.3 punktas). Ekspertizę turi atlikti kompetentingas ekspertas ir pateikti rašytinę ataskaitą apie esamą stelažų būklę, su pastabomis ir pasiūlymais kokių veiksmų reikia imtis.

Šie punktai nurodyti ne be reikalo. Vienas pagrindinių veiksnių norint išvengti nelaimingų atsitikimų – laiku atliktas sandėlio inspektavimas. Jo metu, pastebėjus pažeidimus, reikia imtis priemonių jiems pašalinti.

Sandėlio patikra su patyrusiais ekspertais

Norint nustatyti pažeidimo lygį ir pavojingumą, labai svarbu eksperto kompetencija. Direktyva nurodo, kad dėl menkiausio pažeidimo stelažus eksploatuoti draudžiama, tačiau dažnai būna, kad pastebimi smulkesni trūkumai, o nepastebimi tikrai kritiniai stelažų pažeidimai.

UAB „Preneta“ įmonėje sandėlių patikrą atlieką tik labai patyrę stelažų ekspertai, turintys tarptautinius sertifikatus. Jie padės tiksliai nustatyti visus pažeidimus, galimas grėsmes ir pateiks pasiūlymus, kaip optimaliausiai pašalinti trūkumus. Susisiekti su ekspertu